(V) Instrukcja sterująca „repeat”

Instrukcja kontroli przepływu repeat powtarza sekcję kodu, aż do osiągnięcia punktu zatrzymania. Punkt zatrzymania musi być zaprogramowany w sekcji kodu. W przeciwieństwie do while, repeat nie ma obiektu logicznego jako części instrukcji sterującej iw przeciwieństwie do for, żaden indeks pętli nie jest częścią instrukcji sterującej. Poniżej znajdują się dwie formy do powtórzenia:

repeat {‘some code statements separated by semicolons’}

repeat {

‘lines of code statements’

}

Ponownie, te dwie kwestie nie są wyczerpujące. Nieskończone pętle są możliwe z powtórzeniami, więc zachowaj ostrożność.

Instrukcje „break” i „next”

Instrukcje break i next służą do sterowania przepływem w tych sekcjach kodu kontrolowanych przez jeden z kontrolerów przepływu. Instrukcja break mówi R, aby zostawił pętlę for, while, repeat lub sekcję if i przeszedł do pierwszej instrukcji po pętli lub sekcji. Instrukcja next mówi R, aby przestał wykonywać instrukcje kodu w pętli for, while, lub powtórzył pętlę i zaczął ponownie od początku pętli – z wartością zmiennej indeksującej, jeśli istnieje, przyjmując następną wartość zmiennej zmienna.

Zagnieżdżanie

Każda instrukcja kontroli przepływu może być zagnieżdżona w innych sekcjach kodu kontroli przepływu. Ze względu na przejrzystość i zapobieganie subtelnym błędom podczas zagnieżdżania sekcji sterowania przepływem w innych sekcjach sterowania należy używać nawiasów na wszystkich poziomach. Większość informacji przedstawionych tutaj na temat sterowania przepływem pochodzi ze strony pomocy CRAN dotyczącej sterowania przepływem, którą można znaleźć, wpisując? „If” w wierszu zachęty R

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *