Chirurgia robotyczna

https://aie24.pl/

Chirurgia robotyczna jest również nazywana chirurgią wspomaganą robotem i umożliwia chirurgom wykonywanie skomplikowanych procedur z większą precyzją, kontrolą i elastycznością, których nie mają w przypadku stosowania konwencjonalnych metod. Chirurgia robotyczna będzie stosowana głównie przy operacjach małoinwazyjnych, które będą wykonywane przez małe nacięcie. Czasami stosuje się go w przypadku tradycyjnych otwartych zabiegów chirurgicznych. W 2000 roku zaczęto wprowadzać chirurgię robotyczną przy użyciu zatwierdzonego przez FDA systemu chirurgicznego da Vinci. Technikę tę szybko zaadaptowano w ośrodkach medycznych w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie można ją stosować w leczeniu szerokiego zakresu schorzeń. Ten kliniczny zrobotyzowany system chirurgiczny jest wyposażony w ramię kamery oraz ramię mechaniczne, do którego przymocowane są narzędzia chirurgiczne. Chirurg będzie sterował ramieniem, siedząc przy konsoli komputerowej znajdującej się w pobliżu stołu operacyjnego. Konsola zapewni chirurgowi powiększony, trójwymiarowy obraz o wysokiej rozdzielczości tego, co dzieje się w miejscu operacji.

Zalety

 1. mniej powikłań pooperacyjnych
 2. mniejsze i mniej widoczne blizny
 3. mniejszy ból i mniejsza utrata krwi podczas operacji
 4. Szybszy czas regeneracji.

Ryzyko

 1. infekcje

2.powikłania pooperacyjne

Roboty przejmują pracę

https://aie24.pl

W 2017 r. oszacowano, że do 2030 r. jedna trzecia stanowisk pracy w USA jest obarczona wysokim ryzykiem automatyzacji, co stanowi odsetek wyższy niż w Wielkiej Brytanii, Japonii i Niemczech. Analiza ta pochodziła od firmy księgowo-doradczej, która stwierdziła, że opiera się na kierunku i tempie postępu technologicznego oraz przewidywanych możliwościach sztucznej inteligencji i robotyki. Szacuje się, że co najmniej 38% stanowisk pracy w Stanach Zjednoczonych będzie zagrożonych automatyzacją. Dzieje się tak dlatego, że więcej stanowisk pracy w tych sektorach w USA jest bardziej podatnych na zagrożenia niż te same miejsca pracy w innych krajach. Uważa się, że roboty przejmą kontrolę, ponieważ będą wymagały mniej zarządzania niż człowiek. Jednak z tej samej strony, chociaż robot nie otrzymuje wynagrodzenia ani stawki godzinowej, nadal należy go konserwować i unowocześniać za każdym razem, gdy pojawiają się nowe programy. Czy zatem naprawdę warto? Nawet gdyby to była prawda, jest to wciąż bardzo odległa perspektywa ze względu na koszt robotów, nie wspominając o tym, że przeniesienie robotów poza kontrolowane środowisko to wciąż duży krok, który nie został jeszcze podjęty. W przypadku przejęcia przez roboty niektóre zawody będą bezpieczne. Nie oznacza to, że roboty nie będą wykorzystywane ani nie będą pomagać w tych pracach, oznacza to po prostu, że te prace nie zostaną w pełni przejęte:

 1. Sportowcy, instruktorzy sportowi, działacze sportowi
 2. Praca strażaków, ochrona przeciwpożarowa i inspekcja przeciwpożarowa
 3. Kierowcy stoczni i konduktorzy kolejowi
 4. Pracownicy fitness i rekreacji
 5. Naukowcy zajmujący się leśnictwem i ochroną przyrody
 6. Pracownicy i inspektorzy transportu publicznego (wcześniej w książce wspomniano o zautomatyzowanym autobusie. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że w przypadku tych autobusów na pokładzie znajdą się opiekunowie, na wypadek gdyby wydarzyło się coś nieoczekiwanego).
 7. Operatorzy lokomotyw, inżynierowie
 8. Nauczyciele szkół podstawowych, nauczyciele szkół podstawowych
 9. Kuratorzy i archiwiści
 10. Urzędnicy państwowi, detektywi, policja
 11. Piloci i nawigatorzy linii lotniczych
 12. Geodeci, kartografowie, kartografowie i technicy
 13. Aktorzy, producenci, reżyserzy

14. Kierowcy autobusów szkolnych

Rozrywka

https://aie24.pl/

Ostatnią klasą robotów wykorzystywanych w biznesie są te, które mają za zadanie bawić ludzi. Roboty i zrobotyzowane pokazy będzie można oglądać w witrynach sklepowych, parkach tematycznych i w telewizji. Te roboty są zaprojektowane tak, aby przypominały prawdziwą osobę, podczas gdy inne mają reprezentować fantastyczne stworzenia lub mechaniczne roboty z fikcyjnego świata. Postacie te pojawiają się w narracjach science fiction, podczas gdy roboty z efektami specjalnymi wchodzą w niebezpieczne warunki, które nie są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Marketing

https://aie24.pl/

Firmy technologiczne wymyśliły roboty, aby demonstrować nowe wynalazki, tworząc jednocześnie poczucie innowacyjności i postępu. Roboty te stanowią część interaktywnego wyświetlacza, który można zobaczyć na targach branżowych, gdzie są wysyłane, aby konkurować z tradycyjnymi narzędziami marketingowymi w celu wyłapania towaru i dostarczenia go pracownikowi, który wprowadzi zapytanie do zautomatyzowanego systemu. Roboty te nie tylko oszczędzają czas, ale redukują błędy, które mogą wynikać z niespójności w śledzeniu zapasów.

Produkcja fabryczna

https://aie24.pl/

Typowym zadaniem robotów jest praca na linii montażowej produktu w przestrzeni fabrycznej. Roboty produkcyjne wykonują zadania takie jak spawanie, sortowanie, montaż oraz pakowanie i układanie z większą wydajnością i szybkością niż człowiek. Stosunek wytrzymałości do masy silników elektrycznych sprawi, że roboty te będą niezawodne w przypadku zadań wymagających zwinności, siły i konsekwencji. Roboty fabryczne zmniejszają ryzyko wypadków przy pracy i zapewniają większą kontrolę nad jakością produktu. Mogą także pracować w środowiskach, które nie są bezpieczne dla człowieka.

 

Robotyka w biznesie

https://aie24.pl/

Robotyka odgrywa bardzo ważną rolę w biznesie. To może sprowadzić Cię na myśl o przyszłości science fiction; jednakże wiele przedsiębiorstw z różnych branż zwraca się w stronę robotów, aby wykonać zadanie, które jest zbyt niebezpieczne, pracochłonne lub czasochłonne dla człowieka.

Aplikacja w świecie rzeczywistym

https://aie24.pl/

Drony okazały się pomocne, ponieważ można je wysyłać w sytuacje, w których ludzie nie powinni się znajdować, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne lub zbyt brudne. Oto kilka rzeczywistych zastosowań, w których wykorzystywane są drony:

 1. Działania wojenne: drony pojawiły się po raz pierwszy w wojsku i są nadal używane. Wojsko dysponuje najnowocześniejszymi obecnie funkcjami, a w czasie wojny używa dronów do obserwacji, aby zbierać informacje wywiadowcze tak, aby nikt o tym nie wiedział. Drony są również wykorzystywane do nalotów.
 2. Działania policji: istnieje możliwość, że wkrótce zostaniesz porażony paralizatorem z góry, jeśli wdasz się w sprzeczkę z policją. Policja w Dakocie Północnej używa dronów do paralizowania sprawców, a także używa gazu łzawiącego, aby stan zaostrzył walkę z przestępczością.
 3. Gaszenie pożarów: choć może to dawać obrazy dronów zrzucających wodę na pożary krzaków, to trochę się mylisz. Do zrzucania ognia w zarośla wykorzystywane są drony. Nazywa się to kontrolowanym spalaniem i ma na celu powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się pożaru poprzez wypalenie krzaków, którymi mogliby się żywić. Wykorzystuje się to również do utrzymania różnorodności biologicznej. W 2007 roku drony pomagały w walce z pożarami w południowej Kalifornii. Drony wykorzystałyby technologię czujników do przeszukania dymu i ustalenia, jak duży był pożar.
 4. Maszyna do gromadzenia wiadomości: wiele agencji informacyjnych wprowadziło drony, które mają być ich „okiem na niebie”.
 5. Poszukiwanie ropy naftowej: wiele dużych koncernów naftowych i gazowych w pełni popiera wykorzystanie dronów w poszukiwaniu nowych złóż ropy. Obecnie jedynymi miejscami, w których tego typu samoloty są dopuszczone do eksploatacji w ten sposób, są jedne z najodleglejszych miejsc znanych w Stanach Zjednoczonych.
 6. Bot do selfie: ten jest skierowany bardziej do pokolenia milenialsów niż ktokolwiek inny. Nie ma jednego trendu technologicznego, którego milenialsi nie przyjęliby, jeśli chodzi o obsesję na punkcie selfie. Dzięki temu przymocujesz kamerę do drona i pozwolisz mu latać wokół dowolnego wydarzenia, w którym bierzesz udział.

Nawet Amazon znalazł sposób na włączenie się do gry z dronami, realizując dostawy za pomocą dronów. W miarę ciągłego postępu technologicznego prawdopodobne jest, że drony będą odgrywać coraz większą rolę w procesach tankowania w powietrzu, misjach ratowniczych, a nawet jako przewodnicy wycieczek na odległość.

Kontrola pozycji

https://aie24.pl/

Dzięki zaawansowanej kontroli pozycji loty są płynniejsze niż dotychczas, a będzie to możliwe dzięki połączeniu GPS, czujników sonarowych, inercyjnej jednostki pomiarowej, a także czujnika barometrycznego, który pomoże we wspieraniu zwiększonej stabilności powietrza.