Zaczynamy! Zaczynamy naukę języka R!…

R to język programowania, który zapewnia użytkownikowi zaawansowane opcje analizy danych i grafiki. R jest zarówno elastyczny, jak i szeroki. Od zadań tak prostych jak dodawanie dwóch liczb do zadań tak skomplikowanych jak dopasowanie modelu ARIMA, R jest w stanie rozbić liczby. Naszym celem jest zapewnienie czytelnikowi podstawowej składni R. Często użytkownik R blokuje się, jeśli na przykład tryb jest nieprawidłowy lub test logiczny nie działa. Ponieważ pełne spektrum pakietów R wykorzystuje tę samą dość prostą składnię, dostarczymy  czytelnikowi niezbędnych informacji do odblokowania się i uruchomienia i utworzenia wszystkich funkcji R. Język R jest oparty na języku S, języku programowania wysokiego poziomu opracowanym głównie przez Richarda A. Beckera, Johna M. Chambersa i Allana R. Wilksa w laboratoriach AT&T w 1975 r. Wersja R języka najpierw stała się dostępna w 1993 r. i został opracowany przez Rossa Ihakę i Roberta Gentlemana z University of Auckland, Nowa Zelandia. R jest open source i jest projektem GNU. Jako kod typu open source, język R jest darmowy i jest ciągle ulepszany. Zespół podstawowy ds. Rozwoju R zajmuje się obecnie opracowywaniem. Pakiety dla określonych technik analizy są często dodawane. Większość użytkowników korzysta tylko z kilku pakietów. Chociaż dostępne są wersje R interfejsu GUI, omawiamy użycie R w wierszu polecenia

Część I obejmuje podstawy R. Opisujemy, jak pobrać i zainstalować R dla systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux, a także jak pobierać pakiety. Ponieważ przechowywanie osobnych folderów dla różnych projektów jest bardzo przydatne, zawieramy instrukcje uruchamiania R z różnych folderów. Podaje także metody aktualizacji samego programu R. Wprowadza monit R, podajemy przykładowe obliczenia i opisujemy trzy części R – obiektów, operatorów i przypisań. Obejmuje przypisywanie nazw do obiektów, demonstruje funkcję ls(), która pozwala zobaczyć obiekty w folderze, i omawia operatory w R.

Część II opisuje obiekty R. Obiekty mają tryby, klasy i typy. Zawiera listę trybów i opisuje niektóre z nich. Pokazuje także różnice między trybami i typami. Omawia niektóre klasy.

Część III obejmuje funkcje. Rozpoczyna się od listy 30 domyślnych pakietów w języku R, a następnie zawiera instrukcje dotyczące korzystania z funkcji. Ponieważ wszystkie funkcje spakowane mają strony pomocy, zawiera instrukcje dotyczące dostępu do strony pomocy funkcji i korzystania z niej. Opisuje, jak utworzyć funkcję. Wyjaśnia, jak uruchomić funkcję – ze szczegółowym podejściem do listy argumentów.

Część IV koncentruje się na importowaniu i eksportowaniu danych w języku R oraz metodach tworzenia i manipulowania niektórymi obiektami. Opisuje kilka metod importowania danych, podaje szereg funkcji do tworzenia obiektów danych i omawia niektóre generatory liczb losowych. Podaje kilka metod eksportowania z R. Podaje szereg funkcji, które działają na obiektach – do wiązania obiektów razem, znajdowania cech opisowych obiektu, przypisywania właściwości do obiektu, agregowania obiektu w jakiś sposób, lub zastosować funkcje do części obiektu.

Część V obejmuje polecenia i funkcje warunkowania przepływu. Przedstawia instrukcje warunkowania przepływu, i  podaje ich przykłady. Opisuje dwie funkcje warunkowania przepływu i podaje przykłady.

Część VI omawia funkcje związane z formatowaniem i wyprowadzaniem danych wyjściowych, analizuje wyniki funkcji spakowanych i zawartość niektórych pakietów domyślnych oraz podaje kilka wskazówek dotyczących korzystania z R. Podaje niektóre funkcje zaokrąglania i niektóre funkcje do wyprowadzania z funkcji . Daje również niektóre funkcje, które różnią się w zależności od klasy obiektu, na którym działa funkcja, i które podsumowują wyniki funkcji, zarówno tekstowo, jak i wizualnie. Przedstawia zawartość bazy pakietów, statystyki i grafikę oraz rzut oka na zestawy danych, grDevices, metody i pakiety narzędzi. Opisuje, jak radzić sobie z niektórymi powszechnymi frustracjami w R. Więcej informacji na temat wyprowadzania z funkcji, plus przykład funkcji rekurencyjnej i porady dotyczące używania R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *