(IV): funckcja dump()

Funkcja dump() pobiera wektor nazw obiektów i eksportuje zawartość obiektów do pliku. Funkcji można używać razem z source() do przenoszenia funkcji z jednego obszaru roboczego do innego, ale funkcja jest bardziej ogólna. Funkcja source() odczytuje zrzucony plik. (Do przenoszenia danych zamiast funkcji można użyć funkcji save() i load(), ale zapisują one i ładują w formacie binarnym. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie pomocy).

Pierwszym argumentem funkcji dump() jest lista i jest to zbiór obiektów do zrzucenia. Aby wprowadzić obiekty do funkcji, nazwy obiektów są zbierane do wektora znakowego z nazwami obiektów w cudzysłowach. Na przykład:

> a = function(){print(1:4)}

> b = expression(x~y)

> c = list(1:4, “a”)

> d = c(1,2,3,4)

> dump(c(“a”,”b”,”c”,”d”), file=””)

a <-

function(){print(1:4)}

b <-

expression(x ~ y)

c <-

list(1:4, “a”)

d <-

c(1, 2, 3, 4)

Poza wektorem nazwanych obiektów funkcja przyjmuje argumenty file, append, control, envir i evaluation. Plik argumentów zawiera lokalizację, do której funkcja zapisuje. Jeśli argument jest ustawiony na „”, zrzut trafia do konsoli. Adres dysku twardego jest opcją i może być względny w stosunku do obszaru roboczego lub bezwzględny. W przypadku adresu dysku twardego lokalizacja jest argumentem znakowym i musi być zawarta w cudzysłowie. Wartość domyślna to „dumpdata.R”. Argument append jest zmienną logiczną. Jeśli append ma wartość TRUE i plik jest równy nazwie pliku, dump () dołącza zrzut do istniejącego pliku. Jeśli FALSE, istniejący plik zostanie nadpisany. Wartość domyślna to FALSE. Argument envir jest argumentem funkcji trybu i mówi dump(), gdzie szukać dla obiektów, które mają zostać zrzucone. Wartość domyślna to parent.frame(). Argumenty sterujące i obliczające mają do czynienia z zapisywaniem i ponownym ładowaniem funkcji za pomocą dump() do zapisania funkcji i funkcji source() do załadowania funkcji. Zobacz stronę pomocy dla dump(), aby zapoznać się z opisem czynności sterujących i ewaluacyjnych. Dostęp do strony pomocy można uzyskać, wpisując ?dump w wierszu polecenia R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *