R zawiera szereg zestawów danych. Niektóre z tych zestawów danych znajdują się w zestawach danych pakietu, który jest jednym z pakietów instalowanych domyślnie w R. Aby załadować zestawy danych z zestawów danych pakietu, w wierszu poleceń R wprowadź bibliotekę (zestawy danych). Aby zobaczyć zestawy danych w zestawach danych, wprowadź library(help = datasets) po znaku zachęty R. Po załadowaniu biblioteki zestawy danych w zestawach danych są dostępne po wprowadzeniu nazwy zestawu danych. W przypadku każdej biblioteki, po załadowaniu biblioteki, zestawy danych w bibliotece są dostępne jak każdy inny obiekt w obszarze roboczym. Pakiety danych niekoniecznie są danymi. ramki, ale wiele jest.
Inne funkcje importowania plików
Inne funkcje importowania plików nie zostaną tutaj omówione. Wyszukaj read, przez wpisanie ?read w wierszu polecenia R, co daje wiele funkcji, które odczytują przestrzeń roboczą języka R. W przypadku arkuszy kalkulacyjnych Excel, autorzy języka R zalecają wyeksportowanie arkusza kalkulacyjnego Excela do pliku .csv (wartości rozdzielane przecinkami) i odczytanie pliku .csv do R. Istnieje kilka funkcji do czytania arkuszy kalkulacyjnych Excel, ale autorzy języka R twierdzą, że konwersja jest pełna pułapek.
Rozkłady prawdopodobieństwa i funkcja sample()
R ma bogactwo generatorów liczb losowych. Generatory liczb losowych są jedną z czterech funkcji powiązanych z rozkładami prawdopodobieństwa, z których wszystkie zostały tutaj omówione. Funkcje związane z rozkładami prawdopodobieństwa mają przeważnie tę samą postać. Wiele dystrybucji można znaleźć, wprowadzając ?distributuions po znaku zachęty R. Wpisanie „distributions” po znaku zachęty R powoduje wyświetlenie dystrybucji – i generatorów – w statystykach pakietu.